Centralne regaty w Kruszwicy

Na jeziorze Gopło w Kruszwicy, w dniach 20-21 czerwca odbyły się Centralne Regaty Kontrolne. W zawodach tych udział wzięła 16-osobowa ekipa zawodników WTW Włocławek. Były to regaty kończące pierwszą część sezonu.

 

Na pewno ta pierwsza część sezonu należała do Natalii Chodulskiej i Błażeja Barańskiego.

Natalia Chodulska ze swoją partnerką Darią Dolną, po bardzo dobrym występie uzyskały kwalifikację na start w Mistrzostwach Europy w Brandenburgu, w konkurencji dwójek podwójnych.

Po zeszłorocznym czwartym miejscu i minimalnej stracie do medalu, mieliśmy nadzieję na medal w tym roku. Niestety i tym razem nie udało się zdobyć medalu i ponownie nasze reprezentantki ukończyły imprezę na czwartej pozycji.

Po Mistrzostwach Europy nastąpiła zmiana na pozycji szlakowej i pozytywny efekt ujrzeliśmy już na Międzynarodowych Regatach w Bled, gdzie nasza dwójka odniosła zdecydowane zwycięstwo. 

Dwójka podwójna Chodulska-Dolna należy do jednych z najlepszych na świecie i na sierpniowych Mistrzostwach Świata Juniorów jest w stanie zdobyć nawet złoty medal. Wszystko zależeć będzie od formy, jaka zostanie zbudowana na tą imprezę.

 

Błażej Barański  po regatach w Poznaniu rozpoczął egzaminy maturalne, dlatego pierwszymi zawodami w których mógł się zaprezentować były czerwcowe Regaty Międzynarodowe w Bled. W Słowenii startował w młodzieżowej czwórce i dwójce podwójnej. W obu tych konkurencjach Polacy odnieśli zwycięstwa. Udane występy w Bled prawdopodobnie zapewniły naszemu zawodnikowi występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Decyzja o starcie włocławianina nastąpi po obozie w Zakopanem, na którym Błażej Barański obecnie przebywa.

 

Po regatach w Kruszwicy rozpoczniemy okres przygotowawczy do Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Część zawodników rozpocznie budowę formy na obozach sportowych. Młodzi wioślarze WTW Włocławek mają kilka szans medalowych, które mamy nadzieję zostaną wykorzystane.

Na pewno bardzo mocnym punktem naszego klubu będzie dwójka podwójna juniorek: Ada Podkomorzy i Natalia Chodulska. Liczymy także na medal Natalii w jedynkach juniorek.

Naszym kolejnym kandydatem do medalu będzie czwórka bez sternika juniorów młodszych, która wiosłuje w składzie: Mateusz Multan, Szymon Kapeliński, Bartosz Grzywiński, Jan Żarnowski.

Nie bez szans na medalowy występ ma dwójka bez sternika juniorów młodszych Szymon Kapeliński, Bartosz Grzywiński, która zanotowała bardzo dobre występy w tej części sezonu.

W jedynkach młodziczek Julia Złakowska prezentowała się bardzo solidnie i jest jedną z kandydatek do medalu na Mistrzostwach Polski.

Mamy także nadzieję na dobre występy Nikoli Szparagi i Wojciecha Dankowskiego w jedynkach juniorek i juniorów młodszych.

 

Dodatkowe informacje