Błażej Barański wicemistrzem Europy Juniorów

Finałowy wyścig czwórek podwójnych dostarczył kibicom zgromadzonym pod Mysią Wieżą w Kruszwicy, bardzo dużo emocji. Polacy wiosłujący w składzie: Błażej Barański (WTW Włocławek), Remigiusz Matulewicz (Zawisza Bydgoszcz), Jakub Olszewski (Sokół Ostróda), Aleks Narożny (Posnania Poznań) od samego startu zaryzykowali i narzucili bardzo mocne tempo.

 

Po pięciuset metrach plasowali się na drugiej pozycji, tuż za Włochami. W miarę upływu dystansu przewaga naszej czwórki zaczęła topnieć. Bardzo mocno Polaków naciskali Szwajcarzy i Czesi. Wpływając na ostatnie pięćset metrów nasza czwórka plasowała się na trzeciej pozycji. Finisz jednak należał do Polaków, którzy wybronili atak Czechów i wyprzedzili przed metą Szwajcarów. Ostatecznie zwyciężyli Włosi, przed Polakami, Szwajcarami, Czechami, Turkami i Węgrami.

Srebrny medal Mistrzostw Europy jest pierwszym, wielkim sukcesem Błażeja Barańskiego na światowej imprezie. Mamy nadzieję, że zawodnik WTW Włocławek zajdzie w sporcie tak daleko jak jego starszy brat, Fabian, czego mu serdecznie życzymy. 

 

Wicemistrzowie Europy Juniorów w czwórce podwójnej. Pierwszy z lewej Błażej Barański. Fot. PZTW

 

Zdjęcia z Mistrzostw Europy:

 

Dodatkowe informacje