Oliwia Muraska wygrywa w Chełmży

W sobotę, 8 grudnia 2018 roku w Chełmży, z udziałem wszystkich klubów naszego województwa odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Były to ostatnie zawody sportowe, kończące ten bardzo udany sezon. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło 20 zawodników. Nie wystartował jedynie Fabian Barański, który aktualnie szlifuje formę na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Szklarskiej Porębie.

Świetnie spisała się Oliwia Muraska, która odniosła bezapelacyjne zwycięstwo, z nowym, bardzo dobrym wynikiem życiowym 7:14,3. Jest to trzeci wynik 17-sto latek w historii naszego klubu. Lepiej od Oliwii przepłynęły dystans 2000 metrów tylko Kasia Wołna - 7:13,5 i Magdalena Madziewicz - 7:13,6. Wyniki te uzyskane ponad 14 lat temu były osiągane przez późniejsze medalistki Mistrzostw Świata Juniorów.

Drugi medal na tej imprezie stał się łupem naszego tegorocznego wicemistrza Polski w skiffach - Piotra Śliwińskiego. Nasz zawodnik w rywalizacji młodzików na 1500 metrów zdobył medal srebrny, z bardzo dobrym wynikiem 5:07,7 ulegając niespełna 2 sekundy Michałowi Siudzie z Wisły Grudziądz. Wynik Piotra Śliwińskiego jest czwartym wynikiem w historii WTW.

Pozostałym startującym nie udało się osiągnąć miejsc medalowych.

W konkurencji młodziczek najlepiej spisały się siostry Klasińskie. Wiktoria z czasem 6:01,1 uplasowała się na szóstej pozycji a Weronika z wynikiem 6:02,9 była siódma. Dwunastą, bardzo wysoką pozycję zajęła w swoim debiucie Wiktoria Zając. Pozostałe młodziczki plasowały się na następujących pozycjach:

16 m-ce - Oliwia Mangutow

27 m-ce - Julia Gęsicka

34 m-ce - Karolina Erenc

40 m-ce - Amelia Hanke

W konkurencji juniorek młodszych najlepiej wystartowała debiutantka Joanna Reclaf, osiągając bardzo wysoką, szóstą pozycję. Dziesiąta była Magdalena Szprengiel. Wiktoria Orlińska - 21, a Wiktoria Małkowska - 23.

Wśród juniorów młodszych 13 m-ce Patryka Sadokierskiego było najlepszym osiągnięciem w tej grupie wiekowej. Maciej Sieraczkiewicz uplasował się na 29 pozycji a Filip Niewiadomski na 40 pozycji.

W wyścigach juniorów Łukasz Żmudziński był dziesiąty a wśród seniorów Grzegorz Ziółkowski zakończył zawody na miejscu piątym.

Ostatnią zawodniczką startującą w Chełmży była Edyta Adamowska, która w konkurencji juniorek wagi lekkiej zajęła ósmą pozycję.

W klasyfikacji klubowej WTW Włocławek uplasowało się na czwartej pozycji ustępując Lotto Bydgostia, AZS Toruń i Wiśle Grudziądz.

Zawody w Chełmży były współfinansowane przez Urząd Miasta Włocławek, Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz Ministerstwo Sportu.