Świetny występ włocławskich wioślarzy na MP Juniorów

Od piątku 14.07.2017 do niedzieli 16.07.2017 r. na torze regatowym pod Mysią Wieżą w Kruszwicy, przy pięknej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote oraz 1 srebrny medal.

Od piątkowych wyścigów eliminacyjnych nasi zawodnicy pokazali swoją siłę. Nasz brązowy medalista z  Mistrzostw Europy,  Fabian Barański już po pierwszych 500 m „znokautował” rywali i w dalszym dystansie tylko kontrolował wyścig, szanując siły. Podobnie, nasz drugi skiffista, Tomasz Budzyński zwyciężył w swoim biegu.

Za dwie godziny czekał naszych zawodników bardzo trudny wyścig w czwórkach podwójnych. Między innymi, rywalami naszych zawodników o jedno, premiowane bezpośrednim awansem do finału miejsce, byli faworyci tej imprezy - reprezentanci  LOTTO Bydgostii.

Eliminacje w czwórkach podwójnych, to zażarta walka o każdy metr dystansu pomiędzy LOTTO Bydgostia a naszą załogą płynącą w zestawieniu: Fabian Barański, Tomasz Budzyński, Grzegorz Ziółkowski, Bartosz Jarzembowski. Nasi zawodnicy wyrobili sobie od startu nieznaczną przewagę, której nie oddali już do mety, wygrywając wejście do finału o 0,2 sekundy, zmuszając tym samym swoich rywali do rozegrania ciężkiego wyścigu repasażowego w sobotę.

Sobotnie półfinały w jedynkach juniorów nasi zawodnicy przeszli gładko. Fabian Barański zwyciężył a Tomasz Budzyński zajął wyraźnie, premiowaną awansem, trzecią pozycję.

Niedzielny finał skiffów juniorów to kolejny popis włocławian. Nasi reprezentanci stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Fabian Barański został Mistrzem Polski Juniorów, broniąc swój zeszłoroczny tytuł. Tomasz Budzyński został wicemistrzem. Taki wyczyn w najbardziej prestiżowej wioślarskiej konkurencji jaką są skiffy, nie wydarzył się w 131 letniej historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego jeszcze nigdy. W rankingu klubowym Fabian Barański zdecydowanie zbliża się do naszych przedwojennych gwiazd - dwójki Wiktor Szelągowski–Henryk Grabowski. Przypomnijmy, że dwójka Grabowski-Szelągowski to medaliści Mistrzostw Europy z 1929 i 1932 roku.

Nasi zawodnicy podziękowali swoim doskonałym występem w skiffach władzom naszego miasta za zakup nowej, doskonałej łodzi FILIPPI.

Niedzielną rywalizację na Mistrzostwach Polski kończyliśmy rozgrywką w finale czwórek podwójnych. Tutaj rywalizacja potoczyła się identycznie jak w piątkowych eliminacjach. Ponownie walka pomiędzy naszymi zawodnikami a czwórką LOTTO rozgrywała się o każdy metr dystansu. Pozostali uczestnicy tego emocjonującego finału byli tylko tłem dla tych dwóch zespołów. Ponownie losy tego wyścigu ważyły się do ostatniego metra i ponownie nieznaczne zwycięstwo naszej osady. Drugi złoty medal na tych zawodach!

Gratulacje dla Fabiana  Barańskiego, Tomasza  Budzyńskiego, Grzegorza Ziółkowskiego  i Bartosza Jarzembowskiego za to, że WTW Włocławek powróciło po dwóch latach przerwy na tron w tej konkurencji.

Wszyscy zawodnicy to podopieczni trenera Krzysztofa Gabryelewicza, któremu także bardzo gratulujemy.