Fabian Barański wygrywa w Warszawie

W sobotę 8 kwietnia 2017 r., na Kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się Wiosenne Kontrolne Regaty Długodystansowe. Regaty te, były pierwszym w tym sezonie sprawdzianem na wodzie, dla wioślarzy z całego kraju.

Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Fabian Barański zdecydowanie pokonał swoich rywali w konkurencji jedynek juniorów na dystansie 8 kilometrów.

Nasz zawodnik od samego początku rywalizacji wyrobił sobie lekką przewagę nad rywalami, którą sukcesywnie powiększał. Linię mety przekroczył uzyskując czas 31 minut 49 sekund i wyprzedził drugiego na mecie zawodnika z klubu Pegaz Wrocław, Kacpra Łukaszewicza o 44 sekundy. Trzecie miejsce zajął Maciej Madaj z LOTTO Bydgoszcz, który przegrał z naszym reprezentantem 67 sekund.

Drugi z naszych reprezentantów, Tomasz Budzyński miał problemy techniczne i uplasował się na dalszej pozycji.

Obecnie nasi zawodnicy szlifują formę na zgrupowaniu w Kruszwicy przed najważniejszymi zawodami w tej części sezonu, Centralnymi Regatami Kwalifikacyjnymi w Poznaniu, które to ukształtują Reprezentację Polski Juniorów na Międzynarodowe Regaty w Monachium.