XXV Płockie Ergowiosła

W dniu 3 marca odbył się w Płoclu XXV Memoriał Kazimierza Młynarkiewicza. Jest to impreza promująca wioślarstwo halowe wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawodnicy rywalizują w  kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych, oraz grupy zawodowe takie jak służby mundurowe, nauczyciele czy dziennikarze, a także mastersi z Warszawy Olsztyna, Poznania, Płocka i Włocławka.

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie i w tym roku wystawiło najliczniejszą reprezentację w kategoriach masters -  liczebnie wyprzedziliśmy zarówno gospodarzy jak i Warszawę, Poznań  i Olsztyn.

Nasza masterka Alina Kolenda zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Najlepszy z naszych mastersów w kategorii U70 Sebastian Mironowicz uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Pozostałe miejsca w tej kategorii zajęli:

5. Maciej Kamiński (1:30,1)

6.Kamil Szepczyński (1:30,6)

7.Włodzimierz Majewski (1:31,5)

8.Andrzej Poznański (1:36,9)

9. Stanisław Karpiński (1:43,7)

W kategorii 70+ na 9-tej pozycji sklasyfikowany został Zbigniew Kolenda (1:35,9).

Włocławek jak na 131 lat tradycji ma młodą ekipę mastersów (średnia wieku 55 lat) w porównaniu z Poznaniem (74 lata) , Olsztynem (72 lata), czy Warszawą (blisko 71). Naszym zawodnikom gratulujemy i  życzymy powodzenia w kolejnych startach w tym sezonie.