Szprengiel i Jędrzejewski wygrywają w Chełmży

W sobotę 3 grudnia, w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrze wioślarskim. Była to ostatnia impreza, w której uczestniczyli zawodnicy WTW Włocławek w tegorocznym, 130 sezonie klubu.

Nasi zawodnicy pojechali do Chełmży bez Fabiana Barańskiego i Tomasza Budzyńskiego, którzy po bardzo ciężkim sezonie są w okresie roztrenowania. Świetną dyspozycję wykazała Magdalena Szprengiel, która w rywalizacji młodziczek zwyciężyła ze świetnym wynikiem 5:48,5. Wynik ten jest nowym rekordem klubu. Magda puchar za zwycięstwo odebrała z rąk brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Rio, szlakowej czwórki podwójnej - Moniki Ciaciuch.

W tej samej konkurencji wysoką, 9 pozycję zajęła Ewelina Rosińska. Pozostałe młodziczki ukończyły rywalizację na miejscach: Słomczewska Katarzyna - 25 miejsce, Ziółkowska Aleksandra - 49 miejsce, Orlińska Wiktoria - 55 miejsce, Małkowska Wiktoria - 59 miejsce, Gęsicka Julia - 65 miejsce.

W konkurencji juniorów starszych szans przeciwnikom nie dali Bartosz Jędrzejewski i Miłosz Baranowski, plasując się odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji.
Bardzo dobrze wypadli także juniorzy młodsi. Grzegorz Ziółkowski zdobył srebrny medal a Bartosz Jarzembowski brązowy. W konkurencji tej wystawiliśmy jeszcze Łukasza Żmudzińskiego, który ukończył zawody na 27 pozycji.

Udany występ zaliczyła Oliwia Muraska, której do pozycji medalowej w konkurencji juniorek młodszych zabrakło niewiele dystansu i ostatecznie zajęła wysoką piątą pozycję.

Także pozytywnie zaprezentował się w swoim debiucie w rywalizacji młodzików Adam Sieraczkiewicz osiągając wysoką ósmą pozycję. Pozostali młodzicy klasyfikowali się na pozycjach: Sadokierski Patryk - 19 miejsce, Sieraczkiewicz Maciej - 34 miejsce, Niewiadomski Filip - 49 miejsce, Kańczewski Daniel - 63 miejsce, Gralak Kacper - 72 miejsce  i Jakubowski Igor - 78 miejsce.

Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 m natomiast juniorzy starsi i młodsi na 2000 m.

W klasyfikacji klubowej WTW zajęło bardzo wysokie, trzecie miejsce ulegając RTW Bydgostia i AZS Toruń.