Filmowa ofensywa lutowa

Już niebawem startuje filmowa Akademia Dokumentalna – projekt sfinansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

 

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie - DKF Ósemka zaprasza do udziału w zajęciach Akademii Dokumentalnej, cyklu Dorośli, żeby razem chodzić do kina!

 

W poniedziałek 8.02.2016 roku o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Browaru B pokażemy film Taniec z Marią.

 

Poznamy niezwykłą kobietę - Marię Fux - 90-letnią argentyńską tancerkę, która we własnym studiu w sercu Buenos Aires, pomimo podeszłego wieku, nadal tańczy i uczy tańca, zachwycając elegancją i energią młodej tancerki. W jej zajęciach uczestniczą ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk, w tym kobiety i mężczyźni z rozmaitymi rodzajami fizycznego i psychicznego upośledzenia. Każdy ma tu szansę rozwinąć swój własny sposób ekspresji i bez względu na wiek i kondycję odnaleźć w sobie talent tancerza. Fux stosuje własną metodę nauczania, wypracowaną w drodze eksperymentów prowadzonych przez całe życie, opartą na percepcji wewnętrznych rytmów i symbiozie z muzyką. Integracyjne zajęcia, które prowadzi, pozwalają ludziom na nowo rozkwitnąć, pobudzając do zmian i pozytywnego myślenia. Na zajęciach każdy zmaga się z najtrudniejszym w życiu zadaniem: toczy walkę z własnymi ograniczeniami, o których zresztą często nie ma nawet pojęcia. Podobną walkę przez całe życie prowadzi ze sobą również Fux. Ta tancerka cały czas pracuje nad sobą i własnym ciałem. Sprawdza jego granice i możliwości. Taki stosunek do własnej osoby rodzi w Fux tajemniczą wewnętrzną siłę, która budzi optymizm i napędza do pozytywnych zmian nie tylko ją samą, ale także wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli szansę ją poznać. Film pokazuje, jak żyje i działa ta zupełnie wyjątkowa artystka. Przypomina również, że każdy z nas ma ograniczenia, z którymi wcześniej czy później chcąc nie chcąc będzie musiał się zmierzyć. Nie ma na to lepszego sposobu niż taniec z tak wytrawną tancerką, jak Maria Fux. 

Zapraszamy rodziców, dziadków oraz dorosłe już dzieci!

WSTĘP WOLNY


 

We wtorek, 9.02.2016 roku, o godz. 16:00 w Sali Kameralnej Browaru B, uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli obejrzeć niezwykły dokument. Był sobie las w reżyserii Luca Jacqueta zabierze nas w fascynującą podróż w głąb deszczowego lasu.

 

 

Był sobie las to jedyne w swoim rodzaju, połączenie filmu dokumentalnego i kina artystycznego, którego niewątpliwym atutem są przepiękne zdjęcia przyrody. Las pokazany został jak zorganizowany, myślący organizm, który rządzi się własnymi prawami. Poznajemy długą drogę, którą pokonują drzewa w drodze do słońca i chmur, dowiadujemy się w jaki sposób przyroda próbuje radzić sobie z zagrożeniami ze strony bezwzględnej cywilizacji. To film dla tych, którym nie jest obojętny los przyrody, ciekawych świata wrażliwców, ale też dla wielbicieli dobrego kina.

 

Zwiastun filmu

 

TEMAT LEKCJI PO FILMIE: Leśny ekosystem. Czy wszystkie lasy są takie same?

Serdecznie zapraszamy na jedyny we Włocławku pokaz tego wyjątkowego filmu.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja telefoniczna: 506 035 051, lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

W środę, 10.02.2016 roku, o godz. 16:00 w Sali Kameralnej Browaru B, uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do obejrzenia filmu Zjedz to! w reż. M. Obert.

 

 

Jedzenie to obsesja naszych czasów. Wszyscy kochamy jeść i z zapałem oglądamy kulinarne programy, magazyny i blogi. Jak to możliwe, że mając tak pozytywny stosunek do jedzenia, wyrzucamy dziś do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy i to nie dlatego, że jest ona niejadalna, ale dlatego, że źle i nieatrakcyjnie wygląda? Film śledzi proces marnotrawienia jedzenia zarówno na farmach produkujących żywność, jak i w naszych domach. Okazuje się, że co roku w USA wyrzucamy do kosza produkty warte miliony dolarów. Twórcy filmu zdecydowali się przez 6 miesięcy nie kupować́ jedzenia, lecz żywić się wyłącznie produktami, które normalnie trafiłyby na śmietnik. Wynik tego eksperymentu okazał się niezwykle szokujący i zmusił ich do zastanowienia się nad naszym stosunkiem do żywności. Film ujawnia również̇ szeroki, filozoficzny aspekt marnowania produkowanych przez nas zasobów żywności, który ma tak dewastujący wpływ na naszą planetę.

 

TEMAT LEKCJI PO FILMIE: W jaki sposób możemy być́ odpowiedzialni za naszą planetę̨?

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja telefoniczna: 506 035 051, lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje