Mistrzostwa województwa na ergometrze

W sobotę 8 listopada, w Hali Sportowo-Widowiskowej Ośrodka Sportu i Turystyki w Chełmży, odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrze wioślarskim. WTW Włocławek reprezentowało w tej imprezie 11 zawodników. Nasi reprezentanci zdominowali rywalizację w konkurencji juniorów młodszych.

Zwyciężył Bartosz Jędrzejewski ze świetnym czasem 6:27. Trzecie miejsce ex aequo w tej konkurencji zajął Filip Pałucki. Piąte miejsce stało się natomiast łupem Miłosza Baranowskiego a szóste Sebastiana Szymańskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 2000 m.

Bardzo dobrze wystartował także Rafał Gałkiewicz w kategorii juniorów. Świetna trzecia pozycja tego zawodnika, to największy dotychczasowy jego sukces. Damian Kruszyński w tej konkurencji zajął  szóste miejsce.

Niewiele zabrakło do miejsca na podium Kamilowi Jóźwiakowi, który w biegu juniorów wagi lekkiej zajął czwartą pozycję.

W rywalizacji dziewcząt na bardzo wysokiej, siódmej pozycji uplasowała się w swoim debiucie Kinga Zarzycka. Czas 6:09 na dystansie 1500 m tej zawodniczki robi wrażenie, biorąc pod uwagę to, że Kinga startowała z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi. Agata Schachtschneider zajęła pozycję czterdziestą.

Ósmą pozycję w kategorii chłopców zajął Mateusz Nowakowski, zdecydowanie poprawiając rekord życiowy. Marcin Ostrowski w tej rywalizacji był 17.

Najlepszym zawodnikiem WTW w tych zawodach został Bartosz Jędrzejewski, który otrzymał nagrodę od Prezesa Jacka Dejrynga. Gratulujemy!